Zewnętrzny marketing (outsourcing marketingowy)

to wyspecjalizowana usługa, polegająca na zleceniu na zewnątrz części lub całości działań związanych z marketingiem przedsiębiorstwa. W zależności od wybranego modelu współpracy, nasza agencja reklamowa zajmuje się kompleksową obsługą marketingową firmy bądź ściśle współpracuje z istniejącym działem marketingu.

Dynamiczny rozwój gospodarki i zmieniające się otoczenie biznesowe wymaga od przedsiębiorców ciągłego dopasowywania się do istniejących warunków. Podejmując współpracę z nami zyskujesz pewność, że wszelkie działania marketingowe prowadzone będą z najwyższą starannością i dbałością o interes Twojej firmy.

Zyskujesz wiedzę praktyków marketingu. Współpraca z nami to jasne warunki, bez haczyków i gwiazdek. Niezależnie od wybranego pakietu usług i wsparcia Twojego biznesu otrzymujesz od nas zawsze wiedzę praktyków marketingu. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści, którzy szczycą się bogatym doświadczeniem w realizacji projektów marketingowych.

Obniżasz stałe koszty prowadzenia działalności. Korzystając z naszej usługi obniżasz koszty działania firmy – wszystkie usługi marketingowe dostajesz w jednym pakiecie. Nie musisz szukać agencji wyspecjalizowanych w poszczególnych usługach, nie musisz szukać drukarni czy ekip montażowych.

naszych Klientów uważa, że zewnętrzny dział marketingu przyniósł im wymierne korzyści

Wybrane korzyści

Pełna obsługa marketingowa

wszystkie zadania promocyjne zrealizujesz szybko w jednej firmie

Gwarancja dynamicznego rozwoju

Twoja firma rośnie, zdobywasz nowe rynki i klientów, unikając błędów marketingowych

Wiedza praktyków marketingu

na sukces Twojej firmy pracuje zespół profesjonalistów i pasjonatów

Priorytetowa obsługa

czas to pieniądz – większość zadań realizujemy w terminie do 24 godzin, aby Twoja firma rozwijała się szybciej

Liczne kanały komunikacji

nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji pod telefonem oraz pocztą elektroniczną

Konsultacje w Twoim biurze

w określonych sytuacjach nasi pracownicy działają również w Twoim biurze, doradzając lub szkoląc personel

Reklama zewnętrzna

doradzimy i wykonamy najlepsze formy reklamy zewnętrznej

Projektowanie graficzne

do Twojej dyspozycji jest zespół grafików komputerowych, którzy wykonają dla Twojej firmy atrakcyjne projekty graficzne

Najczęstsze pytania

Jak wygląda współpraca?

Pracujemy według różnych modeli, zależnie od indywidualnych ustaleń z klientem. Wyróżniamy dwa podstawowe typy współpracy:

1. Pełne powierzenie naszej agencji opieki marketingowej nad przedsiębiorstwem:

Jest to zasada która sprawdza się najlepiej. Klient, na podstawie specjalnej umowy, deleguje wszystkie zadania i obowiązki działu marketingu bezpośrednio naszej firmie. Najczęściej dzieje się tak gdy klient nie posiada do chwili rozpoczęcia współpracy oddzielnego działu marketingu bądź jest on nieefektywny.

2. Doraźna współpraca i wsparcie działu marketingu przedsiębiorstwa:

Sposób ten jest również często praktykowany przez naszych klientów, dzieje się tak wówczas gdy posiadają oni własne działy marketingu, które jednak nie działają w sposób sprawny i efektywny i potrzebują konkretnego wsparcia z zewnątrz. Warto zwrócić uwagę, że często świeże spojrzenie na organizację przez “nieskażonych” nią pracowników, pozwala dojrzeć nowe rozwiązania i pomóc rozwiązać bieżące problemy.

Ile to kosztuje?

Nie mamy jednego, sztywnego cennika – każdorazowo zakres obowiązków jest inny, inne są wymagania klienta i jego oczekiwanie. Aby poznać propozycje przygotowanie dla Twojej firmy – skontaktuj się z naszymi pracownikami.

Jakie ponoszę ryzyko?

Absolutnie żadne. Nasi pracownicy to doświadczony zespół, który codziennie rozwiązuje problemy marketingowe naszych klientów – a są nimi przedstawiciele różnych branż. Każda współpraca opiera się na stosownej umowie, negocjowanej przez obie strony i zawierającej dokładny i precyzyjny opis obowiązków, wymagań oraz ewentualnych sankcji. Dodatkowo, nie musisz szukać specjalistów z różnych dziedzin marketingu czy reklamy – współpracując z nami zyskujesz dostęp do sprawdzonych przez setki klientów podwykonawców, drukarni.

Czy jest to legalne? Czy zewnętrzny dział marketingu to usługa bezpieczna?

Na oba pytania odpowiedź brzmi TAK. Współpraca z naszą firmą wygląda podobnie jak współpraca z pracownikiem Twojej własnej firmy. Każdorazowo nasi klienci otrzymują dedykowanego opiekuna – którego jedynym zadaniem jest bycie w pełni dyspozycyjnym i odpowiedzialnym za efekty klientów, którymi się zajmuje. Nie musisz obawiać się o tajemnice Twojej firmy, kontakty biznesowe. Każda umowa zawiera klauzulę poufności – informacje drażliwe Twojej firmy, jak również wszelkie inne dane dotyczące przedsiębiorstwa, są chronione naszymi procedurami. Co ważne, zapis ten znajduje zastosowanie również po ustaniu współpracy. Możesz nam zaufać.

Nie obawiacie się, że pracownicy waszych klientów będą tracić pracę?

Podstawą działalności każdej firmy jest efektywność i skuteczność. Optymalne gospodarowanie zasobami organizacji dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych i założonych celów to kluczowy element prowadzenia działalności gospodarczej. Z naszych obserwacji wynika, że zdarzają się pracownicy marketingu, którzy po prostu nie czują tej wyjątkowej dziedziny. Wówczas sugerujemy powierzenie im innych obowiązków w firmie klienta.

Naszym celem nie jest pozbawianie pracy żadnego pracownika działu marketingu – zawsze stawiamy sobie za cel dodatkowy ochronę miejsc pracy osób zatrudnionych przed rozpoczęciem współpracy pracodawcy z nami. Czasami sami proponujemy zatrudnienie takim osobom, wykorzystując ich potencjał.

Czy zewnętrzny dział marketingu sprawdza się w każdej branży?

TAK. Obsługujemy klientów o różnych profilach działalności – od jednoosobowych firm związanych np. z lokalnym wytwórstwem, przez fryzjerów, kawiarnie, restauracje, firmy produkcyjne, hurtownie, prywatne kliniki medyczne, kluby sportowe czy szkoły językowe. Warto pamiętać, że nasza praca polega na współpracy z klientem – taki model gwarantuje zrozumienie i dostosowanie do każdej branży.

 

Co dokładnie oferujecie w outsourcingu marketingowym?

Ciężko wymienić wszystkie elementy, które w ramach współpracy oferujemy naszym klientom. Jako najważniejsze można wskazać:

 • Tworzenie, wdrażanie i kontrola strategii marketingowych

 • Analiza otoczenia biznesowego, szanse i zagrożenia

 • Analiza i modyfikacja narzędzi marketingowych

 • Dostęp do specjalistów od brandingu, namingu, do copywriterów, grafików i innych

 • Współpraca i integracja z innymi działami firmy Klienta dla osiągania pełnych efektów

Współpracując z Wami muszę szukać innych podwykonawców?

NIE. To jeden z naszych największych atutów. W ramach naszej organizacji dysponujemy własnym profesjonalnym zapleczem graficznym a także zapleczem produkcyjnym. Nasz brand, Billboard-X zajmuje się dostarczaniem usług związanych z reklamą zewnętrzną, produkcją billboardów czy dzierżawą powierzchni reklamowych. Współpracując z nami, wszystko masz w pakiecie i w jednym miejscu. Nie musisz szukać drogich podwykonawców, dzięki czemu oszczędzasz dodatkowe środki i czas.

Wyniki badania satysfakcji naszych klientów (na podstawie ankiet)

93% klientów uważa że nasza usługa przyniosła im korzyść
86% klientów przedłuża umowy na kolejny okres czasu
95% klientów jest zadowolonych z poziomu obsługi
77% klientów zwiększyło swoje obroty w ciągu 6 miesięcy współpracy
Skontaktuj się już dziś

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres e-mail (wymagane)

  Telefon

  Tutaj wpisz wiadomość